Yük. Mimar Selda İNANÇOĞLU
Yük. Mimar Selda İNANÇOĞLU
Öğretim Görevlisi
İlgili Haberler

22 Şubat 1987 yılında Lefkoşa da doğdu.

Lise eğitimini 20 Temmuz Fen lisesinde tamamladı. 2009 Yılında Yakın Doğu Üniversitesinde Mimarlık Fakültesinden mezun olduktan sonra ayni yıl YDÜ Mimarlık Fakültesinde Asistanlığa başladı. Bunun yanında Yakın Doğu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı, Mimarlık Fakültesi’nde yüksek lisan programından 2018 yılında mezun oldu. 2010 yılından beridir, YDÜ Mimarlık Fakültesinde Öğretim görevlisi olarak devam etmektedir.

Akademik hayatına başladığı yıldan birçok sergi, seminer, atölye çalışması ve konferans gibi çeşitli organizasyonlara katıldı. Bunun yanı sıra farklı sporlar yapmak, farklı yerler gezmek, ve fotoğraf çekmek ilgi alanları arasındadır.

Mimarlığın yanı sıra 2002 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzunda Asistan olarak başladığı yüzme hayatına 2006 yılında Yardımcı yüzme antrenörü belgesini almıştır ve 2017 yılında II. Kademe Yüzme Antrenör olmuştur. 2006 yılında Resmi Yüzme hakemlik belgesini aldıktan sonra yüzme hakemi olarak da devam etmektedir.

2013 yılında da ise Amatör Gemi kaptanlığı kurslarına katılarak resmi amatör kaptan belgesini aldı.

Selda İnançoğlu