Yrd. Doç. Dr. Tuğşad TÜLBENTÇİ
Yrd. Doç. Dr. Tuğşad TÜLBENTÇİ
Öğretim Üyesi
ARC 300 Staj Sorumlusu
İlgili Haberler

4 Ağustos 1973’de Kıbrıs Lefkoşa’da doğdu. Babası öğretmen, annesi ise ev hanımıydı. İlkokulu Lefkoşa’da tamamladı. 1991’de Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1998’de İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Kıbrıs’a dönüşte vatani görevini tamamladıktan sonra 2000 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak hizmete başladı. 2006 yılında Doktora eğitim programına başladı.

İstanbul’da Yüksek Lisans eğitimi esnasında “Habitat İstanbul” da, Birleşmiş Milletler İnsani Yerleşim Birimi olan “United Nations Center of Human Settlements”e bağlı “Modüler Konut Birimleri ve Modüler Konutlar” proje ve uygulamasında yabancı ülke mimarları ile birlikte görev alan tek Türk mimardır.

Birçok Devlet Kurumuna bağlı Devlet binalarında bilirkişi olarak görevlendirildi. Yaptığı bazı projeler Almanya’da “Uluslararası Mimari Projeler Sergisi”nde sergilenmeye ve Alman Mimarlık ve Eğitim dergisi Wettbewerbe’de yayımlanmaya layık görülmüştür. Çeşitli tarihlerde Ulusal ve Uluslararası birçok bildirisi ve ayrıca Scient Citation Index’te yayınlanmış makalesi vardır.

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu Üyeliği, KKTC Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve çeşitli devlet projelerinde Sayıştay görevlendirmesi ile bilirkişilik yapmıştır. Bunun yanında Başbakanlık Danışmanlığı ve Başbakanlığa Bağlı Koordinasyon Merkezi yöneticiliği görevlerinde de bulunmuştur..

Tuğşad TÜLBENTÇİ evli ve 1 çocuk babasıdır.

Tuğşad TÜLBENTÇİ